O mně

Už jako malý kluk jsem miloval auta. Hltal jsem každý závod Formule 1 a obdivoval jezdce rallye, s jakou kuráží se vrhají do slepých zatáček na lesních cestách – někdy jim to vyšlo, někdy ne, ale vždy zatáčeli s vírou ve své dovednosti.

Podobnou odvahu a víru jsem potřeboval v roce 2021, kdy jsem se navzdory pochybnostem rodiny a přátel rozhodl založit Mikšův Detailing. Detailingové studio, které šíří radost z krásných a čistých aut a mění každodenní životy Olomoučanů.

Jak jsem se k tomuto dostal

Jmenuji se Vojtěch Mikš a jsem blázen do osobitých a čistých aut, milovník řízení a od roku 2021 se starám o krásu a čistotu aut Olomoučanů.

K autům jsem měl od malička velice blízko, a to hlavně díky mému dědovi. Pamatuji si, jak jsme společně trávili víkendy čištěním a opravováním jeho Peugeota 106, našeho „Kocoura“. Možná tehdy ve mně vznikla taková malá jiskřička v podobě vášně k motorismu, kterou jsem v průběhu života dále rozvíjel.

Po složení závěrečných zkoušek v autoškole a příchodem mého prvního auta (byl to boubelatý Nissan Micra) jsem pomalu začal pronikat do světa detailingu. Chtěl jsem jezdit v čistém a lesklém autě, ale začal jsem zjišťovat, že houbou z benzinky a jedním kbelíkem nedosáhnu takových výsledků, jaké bych si představoval. Začal jsem tedy brouzdat po internetu, číst detailingová fóra, koukat na videa zahraničních detailerů, no zkrátka jsem nasával detailingové vědomosti kdekoliv se dalo.

Postupem času jsem začal nabyté vědomosti uplatňovat v praxi. Čistil jsem interiéry aut svých známých a přátel, začal jsem rozlešťovat světlomety a škrábance z parkovišť. Získával jsem cenné zkušenosti a učil se ze svých chyb.

Čas plynul a v roce 2020 jsem se přestěhoval do Olomouce za studiem vysoké školy, které jsem rok na to ukončil. Tehdy jsem se rozhodl zrealizovat svůj sen a založit vlastní detailingové studio – Mikšův Detailing.

Od té doby byl a stále je můj život jako na horské dráze. Jsem hrdý, že se mohu realizovat v tom, co mě tak neskutečně baví, a že jsem si v průběhu let získal důvěru stálých zákazníků. Moc vám všem děkuji! <3